آبشار ایج؛ جاذبه‌ای بی‌نظیر در رامسر

آبشار ایج رامسر


رامسر به عروس شهرهای شمال ایران شهرت دارد و از جمله زیباترین و جذاب ترین مراکز گردشگری ایران به شمار می رود. تنوع پوشش گیاهی، بارش فراوان و قرار داشتن در منطقه ای بین دریا و جنگل، این شهر را به منطقه ای رویایی و بی نظیر و مملو از جاذبه های گردشگری تبدیل کرده است.


این شهر به علت داشتن کوه های مرتفع و بارش های فراوان، دارای آبشارهای زیبایی مانند آبشار سیاسرت، آبشار صفارود، آبشار راشمه دره در جواهرده و چشمه های آبگرم و جذابیت های جنگلی بی مانندی همچون دالخانی است که چشم انداز این شهر و جذابیت آن را دو چندان کرده اند؛ اما از میان این جاذبه ها آبشارهای این منطقه هنوز ناشناخته مانده اند.


یکی از این آبشارهای زیبا و خروشان واقع در رامسر، آبشار ایج یا آبشار میج (Mij) در نزدیکی روستای ایج است.

آبشار ایج رامسر که به «آبشار ده‌قلو» نیز شهرت دارد، یکی از دیدنی های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری رامسر است که در فاصله‌ی کمی از روستای ایج، قرار گرفته است. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این پدیده‌ی طبیعی می‌توان به آب فراوان آن و نیز فضاهایی در زیر سنگ‌های آبشار اشاره کرد که همانند غاری وسیع است.


معرفی روستای ایج


آبشار باشکوه و زیبای ایج در فاصله کمی از روستای ایج از توابع اشکورات واقع شده است و شمالی ترین روستا در اشکور بالا می باشد. اشکور، دره ای شمالی جنوبی است که در بخش مرزی استان مازندران قرار گرفته است.


روستای ایج از توابع بخش مرکزی رامسر میباشد و با مرکز شهر 130 کیلومتر فاصله دارد. جمعیت روستا در تابستان حدود 500 نفر میباشد که از این تعداد حدود 27 خانواده در این روستا به طور دائمی ساکن هستند.


بافت این روستا هنوز سنتی است و خانه های آن از چوب و خشت و گل ساخته شده است.این روستا با داشتن کوه های مرتفع در اطراف، رودخانه، باغ های فندق و گیلاس، چشمه های متنوع، فضاهای تاریخی و از همه مهمتر آبشار، به منطقه ای دیدنی و توریست پذیر تبدیل شده است.برخی معتقدند کلمه ایج، از ایرج گرفته شده که به معنی سرزمین آریایی است.


معرفی آبشار ایج


از جمله زیبایی های این آبشار وجود آب فراوان و خروشان آن و همچنین فضاهای غار مانند بزرگیست که در زیر سنگ های آبشار تشکیل شده اند و به زیبایی و جذابیت آبشار می افزایند. به طوریکه با نشستن در کنار این آبشار می توانید از زیبایی های دره اشکور، تابش و تلالو خورشید، آهنگ دلنشین آب و همچنین از مه موجود در ارتفاعات این منطقه رویایی لذت ببرید.


قطعا آهنگ دلنشین آب آبشار ده قلو و پوشش گیاهی خوش رنگ و زیبای اطراف آن هر گردشگری را به خود جذب میکند و برای سفر بعدی به ایج وسوسه میکند.


اما از نقاط ضعف این جاذبه گردشگری، مسیر رسیدن به آن است که باید عریض تر شود و آسفالت آن نیز نیاز به لکه گیری و ترمیم دارد. همچنین هوای مه آلود منطقه ایجاب میکند که از علائم هشداردهنده و تابلوهای اخطار مناسبتری استفاده شود و روشنایی جاده تامین گردد تا رانندگان دچار مشکل نشوند.


از طبیعت زیبای آبشار ایج لذت ببرید


آبشار ایج با وجود مقدار زیادی آب که از صخره‌سنگ‌ها سرازیر می‌شود و فضای غار مانند قسمت پایینی آن چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای در این منطقه ایجاد کرده است. هم‌چنین زیبایی چشمه‌های اطراف آبشار، وجود یخچال‌های دائمی، آب و هوای بسیار دل‌پذیر، انواع پوشش گیاهی معطر در فضای اطراف آن هر یک از این ویژگی‌ها و جاذبه‌های منحصر به فرد بر زیبایی آبشار ایج افزوده است.


فصل مناسب سفر به آبشار ایج


یکی از ویژگی‌های بارز این آبشار فراوانی آب جاری از آن می‌باشد که فصل بهار و فصل تابستان گزینه‌ی بسیار خوبی برای سفر به این آبشار و لذت‌ بردن از طبیعت باشکوه آنجا می‌باشد. البته اگر سوز سرما شما را آزار نمی‌دهد، فصل پاییز و زمستان را نیز می‌توانید برای سفر انتخاب کنید. چنانچه قصد سفر به استان مازندران را دارید، با اجاره ویلا در دریاکنار و اجاره ویلا خزرشهر می‌توانید از جاذبه‌های دیدنی این دو شهرک توریستی برخوردار شوید. 


چگونگی اجاره ویلا و اقامت در آبشار ایج


برای لذت بردن از بیشتر از آبشار ایج می‌توانید با استفاده از تجهیزات کامل شب را در اطراف این منطقه بمانید و یا با استفاده از ویلاهای جنگلی در روستای ایج اقامتی هیجان‌انگیز را برای خود اجاره کنید. اجاره ویلا استخردار می‌تواند پیشنهاد متفاوت و خاصی برای مسافرانی باشد که امکان شنا کردن در آبشار ایج را ندارند. اجاره ویلا در خزرشهر و اجاره ویلا دریاکنار از جمله اقامتگاه‌هایی هستند، که به شما و گردشگران توصیه می‌کنم حتما در سفر خود از آن‌ها بهره‌مند شوید؛ تا تعطیلات خود را با امکانات رفاهی، تفریحی و آرامش بیشتری سپری کنید. هم‌چنین اگر مقصد سفر شما به سواحل دریای خزر می‌باشد می‌توانید با اجاره ویلا در بابلسر با داشتن اقامتی دل‌نشین از دو شهرک توریستی دریاکنار و خزرشهر نیز بهره‌مند شوید و سفری تکرار نشدنی را برای خود و همراهانتان رقم بزنید.
/ 0 نظر / 151 بازدید